Ústav romologických štúdií pripravil pre zamestnancov a študentov UKF, ale aj pre záujemcov z praxe, kurz s názvom Základy rómskeho jazyka. Kurz má už svojich prvých 15-tich absolventov, realizuje sa v troch študijných skupinách a spolu ho absolvuje viac ako 40 účastníkov. V tomto období prebieha v druhej študijnej skupine, jej členky a členovia sa stretli 16. januára v priestoroch Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva.   Absolventi kurzu budú poznať základy gramatiky rómskeho jazyka, základný repertoár slov a jednoduchých fráz a získajú písomné osvedčenie o jeho absolvovaní. „V programe sa prispôsobujem požiadavkám účastníkov, som tu pre nich a teší ma ich záujem o tému.“ (Dr. Milan Samko, lektor)
Záujem kolegýň a kolegov z UKF a odborníkov z praxe nás na Ústave romologických štúdií teší všetkých, aj preto pripravujeme ďalšie podobné kurzy a informácie o nich čoskoro zverejníme.

Kurz „Základy rómskeho jazyka“ na Ústave romologických štúdií