Projekt s názvom „Zahrajme sa spoločne“ vypracovali študentky II. ročníka magisterského štúdia Sociálnych služieb a poradenstva Ústavu romologických štúdií s cieľom získať podporu pre preventívne aktivity so žiakmi základnej školy v Nitre – Dražovciach. Vďaka grantovému programu Nitrianskej komunitnej nadácie, pomoci doc. Jozefa Dvonča primátora Nitry, a finančnej podpore firmy Granden môžu Tatiana Golská, Victória Lepáčková, Dominika Karnajová a Lenka Belicová svoje plány realizovať.

„Bola to pre nás nová skúsenosť. Robila nám radosť, ale netušili, že pripraviť projekt a získať jeho podporu bude také náročné. Nakoniec všetko dobre dopadlo a my už dnes máme prvé stretnutie s deťmi za sebou. Je to skvelý pocit, odporúčam aj ostatným.“ (Tatiana Golská, študentka, Ústav romologických štúdií).

Veľmi nás teší, že sa môžeme pochváliť angažovanými študentkami, ktoré sú inšpiráciou pre ďalších. Máme radosť, že poznatky a zručnosti z oblasti sociálnych služieb, projektovania a poradenských techník nadobúdané počas akademického vzdelávania dokázali dievčatá samostatne pretaviť do praxe. Držíme im palce a ďakujeme, že robia dobré meno našej fakulte!

Študentky odboru Sociálne služby a poradenstvo získali podporu pre svoj projekt. BLAHOŽELÁME!