V dňoch 19-20. mája 2023 sa konala v Poprade medzinárodná konferencia s názvom MEDIÁCIA – Podpora vzdelávania v mediácii a riešení konfliktov. Podujatie organizovala Asociácia mediačných centier Slovenka v spolupráci s univerzitnými pracoviskami z Prahy, Prešova a Košíc.

Konferencia upriamovala pozornosť na kvalitu a rozsah výuky v oblasti mediácie, riešení konfliktov a vyjednávania prostredníctvom univerzít a vzdelávacích inštitúcii, ktoré zabezpečujú odbornú prípravu a ďalšie vzdelávanie potrebné pre vzdelávanie v oblasti zmierovacích konaní a mimosúdneho riešenia sporov.

Naša kolegyňa, PhDr. Katarína Vanková, PhD. aktívna vystúpila s príspevkom Modifikačné procesy vo výučbe mediácie na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre.

MEDIÁCIA – PODPORA VZDELÁVANIA V MEDIÁCII A RIEŠENÍ KONFLIKTOV