Poďakovanie za darovanie desiatich počítačov pre študentov a študentky stredných škôl z chudobných rodín. Pandémia ovplyvnila asi všetky oblasti nášho života. Odborníci varujú najmä pred rizikom súvisiacim s nemožnosťou vzdelávať sa pre tisícky žiakov a žiačok, ktorí nemajú počítač alebo prístup k internetu. Pracujem v mimovládnej organizácii, ktorá sa venuje podpore vzdelávania stredoškolákov a vysokoškolákov z marginalizovaných komunít a v posledných týždňoch dostávam denne desiatky prosieb o pomoc od stredoškolských študentov. Potrebujú počítač, aby sa mohli trénovať v prstoklade, robiť domáce úlohy, pripájať sa na online hodiny. Ide o chlapcov a dievčatá z chudobných rodín, vlastný počítač je pre nich nedosiahnuteľným snom.

Vďaka Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre sa tento sen stal pre desiatich z nich realitou!

Vaša (naša) univerzita našej organizácii darovala 10 počítačov, ktoré im môžeme požičať. V ich mene ĎAKUJEM! Ďakujem za to, že budú môcť pokračovať v štúdiu, ďakujem za to, že sa nebudú cítiť menejcenní a nebudú sa musieť s hanbou ospravedlňovať za neúčasť na hodinách. Ďakujem za skvelý pocit z toho, že na nich myslia ľudia z uznávanej univerzity.

Osobitné poďakovanie patrí iniciátorke docentke Jurine Rusnákovej z Ústavu romologických štúdií, docentovi Rastislavovi Rosinskému, dekanovi Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva a inžinierke Petre Kluvancovej, tajomníčke fakulty, ktorí sa o dar postarali.

Mgr. Viktor Teru, Národný facilitátor a fundraiser pre REF Slovensko, externý doktorand Ústavu romologických štúdií UKF v Nitre

Poďakovanie pre UKF a ÚRŠ v Nitre