V súvislosti so šírením koronavírusu COVID-19 posúva FSVaZ termín podávania prihlášok Bc. študijných programov do 30.4.2020. Ústav romologických štúdií akceptuje elektronicky podané prihlášky bez nutnosti zasielania papierových verzií. Overené vysvedčenia za 2. a 3. ročník a potvrdenia o iných aktivitách uchádzač môže zaslať s maturitným vysvedčením.

Preferujeme prihlasovanie študentov formou elektronickej prihlášky. Uchádzač podáva prihlášku na študijný program Sociálne služby a poradenstvo v odbore Sociálna práca. Výsledky štúdia a aktivity uchádzač dokladuje príslušnými vysvedčeniami, certifikátmi, diplomami a pod., ktoré priloží k prihláške.

Prijímacie konanie je spoplatnené. Potvrdenie o úhrade poplatku priloží uchádzač k prihláške.

O prijatí na štúdium rozhoduje dekan fakulty na základe odporúčania prijímacej komisie. Na štúdium sú prijatí uchádzači, ktorí preukážu najvyššiu mieru schopností a predpokladov na štúdium. Základným kritériom hodnotenia sú výsledky predchádzajúceho štúdia. Výsledky prijímacieho konania oznámi dekan uchádzačovi písomne rozhodnutím dekana a elektronicky prostredníctvom Akademického informačného systému.

Prijatý uchádzač potvrdzuje svoj záujem zapísať sa na štúdium prostredníctvom elektronickej návratky. Elektronická návratka slúži aj ako žiadosť o pridelenie ubytovania v študentských domovoch.

Uchádzačom so špecifickými vzdelávacími potrebami odporúčame kontaktovať Študentské centrum UKF.

Neprehliadnite!