V dňoch 5.-6.6.2024 na Gréckokatolíckej teologickej fakulte v Prešove v spolupráci s Asociáciou mediačných centier Slovenska sa realizoval Okrúhly stôl, kde pracovnou témou bola „Podpora vzdelávania v mediácii a riešení konfliktov“. Za FSVaZ UKF v Nitre bola pozvaná PhDr. Katarína Vanková, PhD., ÚRŠ, FSVaZ UKF v Nitre, ktorá zabezpečuje predmet Mediácia a probácia v odbore 33. Sociálna práca. Práce sa týkali zosúľaďovania výučby predmetov Mediácie v civilnom a trestnom práve, na jednotlivých univerzitách Slovenska. PhDr. Katarína Vanková, PhD. bola nominovaná do užšej pracovnej skupiny práve pre tvorbu a jednotné nastavenie výučby predmetu Mediácie v civilnom a trestnom práve v teórii, praxi a výskumu.